Ajánlat társasházak részére

- A ház állagának figyelemmel kisérése, a ház közös ügyeinek, rendeltetésszerű működésének biztosítása.
- A társasház képviselete külső szervek felé. Kapcsolattartás a polgármesteri hivatallal, valamint az önkormányzati lakások vagyonkezelőjével.
- A vállalkozó, mint közös képviselő gyakorolja a munkáltatói jogokat a társasház alkalmazottai tekintetében. Jogosult a saját munkája elősegítése érdekében -közgyűlési hozzájárulással- jogi képviselőnek és egyéb külső szakértőnek megbízást adni.
- A társasházi bankszámla, házipénztár kezelése.
- Vezeti a társasház könyvelését, ennek keretében (APEH, TB, Önkormányzat) a határidők betartásával megteszi a szükséges bejelentéseket, adatszolgáltatásokat és teljesíti a szükséges fizetési kötelezettségeket.
- Kapcsolatot tart a Számvizsgáló Bizottsági tagokkal.
- A társasház közüzemi számláinak ellenőrzése, kifizetése.
- Elkészíti a társasház költségvetését, valamint éves elszámolását, s ezeket a társasház közgyűlése elé terjeszti.
- A tulajdonosok felé elszámolást készít a közös költség befizetésekről az SZMSZ szerint.
- A közös tulajdonú felújítási munkákra 2-3 árajánlat alapján a legjobb ajánlattevőtől való megrendelése, a munkák ellenőrzése és átvétele.
- A felújítási munkákra minden évben, ha a közgyűlés úgy dönt, pályázatot ad be az Önkormányzat, ill. a Főváros felé. (Amennyiben állami privatizációból lett társasház)
- A három hónapot meghaladó közös költség hátralékos tulajdonosokat írásban felszólítja, ha a felszólítás ellenére sem fizetnek, akkor intézkedik a közös költség tartozás bírói úton történő behajtására.
- Évente legalább egyszer közgyűlést hív össze, ahol beszámol az adott gazdasági évről, költségvetést készít a következő gazdasági évre. A közgyűlési meghívóval ezt minden tulajdonostárs részére eljuttatja.
- A közgyűlésen hozott határozatokról nyilvántartást vezet, a hozott határozatokat teljesíti.
- A vállalkozó vállalkozási díját minden évben kölcsönös megállapodás alapján a közgyűlés határozza meg.